Diyanet İşleri Başkanı: Koronavirüse karşı yatsı namazından sonra dua okuyacağız

Türkiye'de hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı diyanetten açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yatsı namazı sonrası camilerde dua okutulacağını söyledi.Diyanet İşleri Başk...

GÜNDEM 23.03.2020 - 12:03 23.03.2020 - 12:03 Dokuz8 Haber

Türkiye'de hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı diyanetten açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yatsı namazı sonrası camilerde dua okutulacağını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce son bulması için bugünden itibaren yatsı ezanı sonrası tüm camilerden dua edileceğini belirtti.Erbaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:"Koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce son bulması ve hastalarımızın şifaya kavuşmaları niyazıyla yarından itibaren yatsı ezanı sonrası tüm camilerimizden dua sesleri yükselecektir. Vatandaşlarımızı evde kalmaya, tedbirlere hassasiyetle uymaya ve tek yürek olup dua etmeye davet ediyorum."

#diyanetkapatılsın KAMPANYASI

Erbaş'ın bu çağrısı ile birlikte twitterdan da #diyanetkapatılsın tagı gündem oldu. Binlerce kişi diyanetin kapatılması için çağrı yaptı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@