Disney CEO'su Bob Chapek, Disney Plus'ın Doğu Avrupa ve Orta Doğu’da hizmete başlayacağı zamanı açıkladı.

Platform, Doğu Avrupa ve Orta Doğu'nun bazı ülkelerinde 2022'de resmen hizmete sunulacak.

Gözden kaçırmayın

Van'da İmamoğlu’nun ziyaretleri esnasında slogan atan bir kadın gözaltına alındı Van'da İmamoğlu’nun ziyaretleri esnasında slogan atan bir kadın gözaltına alındı

Disney CEO'su Bob Chapek, Disney+'ın Doğu Avrupa ve Orta Doğu çıkış tarihini açıkladı. Yatırımcılar toplantısında konuşan Chapek, platformun Doğu Avrupa ve Orta Doğu'nun bazı ülkelerinde 2022'de resmen hizmete sunulacağını duyurdu. Türkiye de Chapek'in bahsettiği ülkeler arasında yer alıyor.

Variety'nin haberine göre, Disney+'ın 2021'nin ikinci yarısında Doğu Avrupa'da yayınlanması planlanıyordu. Ancak Bob Chapek platformun daha geniş bir pazara ulaşabilmesi için Doğu Avrupa ile birlikte Orta Doğu ve Afrika'nın bazı ülkeleri de içeren lansmanının 2021'in sonundan 2022 yazına ertelendiğini söyledi.

Wall Street analistleri, Disney Plus abonelerinin dönem için ortalama olarak 112,8 milyon olacağını tahmin etmişti. Bob Chapek'in açıklamalarına göre ise, Disney Plus analistlerin hedeflerini de aşarak, 12,4 milyon net yeni aboneyle 3 Temmuz 2021 itibariyle dünya çapında 116 milyona ulaştı.

Disney+'ta WandaVision, The Mandalorian, Loki, Marvel Hero Project., Cruella gibi yapımlar yer alıyor.