Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a Ayasofya tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili tepkilerine ilişkin, "Şanlı bayrağımızın Selanik’te yakılmasına alenen izin verilmesini şiddetle kınıyoruz" açıklamasında...

GÜNDEM 25.07.2020 - 09:25 25.07.2020 - 09:25

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili tepkilerine ilişkin, "Şanlı bayrağımızın Selanik’te yakılmasına alenen izin verilmesini şiddetle kınıyoruz" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı, dün Ayasofya Camii'nin 86 yıl sonra ibadete açılmasının ardından Yunanistan'ın Selanik kentinde düzenlenen protestolarda Türkiye bayrağı yakılmasına tepki gösterdi. Bakanlık, Yunanistan'ın bayrağın yakılmasına "alenen izin verdiğini" ifade etti.

"BAYRAĞIMIZIN YAKILMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ"

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Yunanistan, Ayasofya Camii'nin ibadete açılmasına tepki gösterme bahanesiyle İslam’a ve Türkiye’ye karşı düşmanlığını bir kez daha ortaya koymuştur. Yunan Hükümetinin ve Parlamento üyelerinin hasmane beyanatlarla halkı kışkırtmalarını ve şanlı bayrağımızın Selanik’te yakılmasına alenen izin verilmesini şiddetle kınıyoruz" denildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@