Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim'de yapılması planlanan su ürünleri organize sanayi bölgesi konusunu Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne taşıyarak, doğa katliamına yol açacak projenin durdurulması için ortaklaşa hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1'inci oturumu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay da katıldı.

Tepebaşı'nda yetişkinler için seramik ve cam kursları başlıyor Tepebaşı'nda yetişkinler için seramik ve cam kursları başlıyor

Toplantıda il genelinde bulunan organize sanayi bölgelerinin sorunlarının görüşülmesi üzerine söz alan Başkan Atabay, Didim'de yapılması planlanan su ürünleri organize sanayi bölgesinin yol açacağı sorunları gündeme getirdi. Didim Belediyesi ve Millet İttifakı üyesi siyasetçilerin uzun süredir planın durdurulması için mücadele verdiklerini, su ürünleri organize sanayi bölgesinin doğa katliamına yol açacağını söyleyen Başkan Atabay, "Buna meclis olarak bizim karşı çıkmamız lazım. Biz tek başımıza ilçe olarak bununla bugüne kadar mücadele ettik ama gittikçe işin boyutu büyüyor" dedi.

Başkan Atabay'ın sözleri üzerine meclisin başkanlığını yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, konunun ileriki toplantılarda gündeme alınacağını söyledi.