Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bozkurt, “Kadına şiddet, yasalara aykırı olduğu gibi ahlaka ve vicdana da aykırı bir davranıştır. Bu nedenle, tüm kadın hakkı ihlallerine karşı olmak hepimizin ortak görevidir” dedi. 

Başkan Bozkurt, ‘Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bozkurt’un mesajı, şöyle: 

“Günümüzde yaşanmakta olan tüm pozitif gelişmelere rağmen kadına yönelik şiddet, halen önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Küresel bir sorun olan kadına yönelik şiddet, mücadele edilmesi gereken ciddi bir toplumsal sorundur. Toplumsal yaşamın her aşamasındaki kadına yönelik şiddet olgusu; kadının maddi ve manevi bütünlüğüne ağır zarar vermesinin yanı sıra kadının toplumsal yaşama aktif katılımının önünde bir engel teşkil etmektedir. Kadınlarımız, asla ve asla şiddete maruz bırakılmamalıdır. Kadına şiddet, yasalara aykırı olduğu gibi ahlaka ve vicdana da aykırı bir davranıştır. Bu nedenle, tüm kadın hakkı ihlallerine karşı olmak hepimizin ortak görevidir.”

İzmir’de sanayici, tüccar ve esnaf buluşmasının ardından 25 maddelik deklarasyon açıklandı İzmir’de sanayici, tüccar ve esnaf buluşmasının ardından 25 maddelik deklarasyon açıklandı