Bayram mesajında sağlıkçıları eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu sabah bayram namazı çıkışı da Türk Tabipleri Birliği'ni hedef aldı, kapatılmasını istedi.

Bayram namazı çıkışında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, TTB’nin kapatılması çağrısını yineledi. Bahçeli, “Her olayda millete ters düşen ve siyasete alet olmuş kurumlarla bir yere varmak mümkün değildir. Her defasında söylüyorum Tabipler Birliği kapatılmalıdır” dedi. Meslektaşlarının görevi başında katledilmesine tepki gösteren avukatları da hedef alan Bahçeli, dün yapılan eylemlerdeki kitleselliğe “50-60’ı geçmeyen doktor ve avukat” dedi.

Veli Ağbaba: İlişkileri düzelteceğiz ve Türkiye tekrar ayağa kalkacak Veli Ağbaba: İlişkileri düzelteceğiz ve Türkiye tekrar ayağa kalkacak

"ANARŞİST KILIKLI İNSANLAR"

Devlet Bahçeli, “Gösteriler yapıp, polis kardeşlerimizle çatışmaya, onlara hakaret etmeye kimsenin hakkı yoktur. Güvenlik görevlilerine hasımlık yapmak kimseye inandırıcı gelmez. Her defasında söylüyorum TTB kapatılmalıdır. Hekim kardeşlerim yeni bir organizasyon kurmalıdır. Kendilerini doktor, anarşist kılıklı insanlardan kurtulmalıdır” sözlerini sarf etti.