Somali asıllı yurttaşların açılışını yaptığı Saab adlı restoranın girişinde polis amiriyle tartışan DEVA Partili Yeneroğlu hakkında daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü suç duyurusu yapmıştı. Bugün bir açıklama yapan Yeneroğlu, Meclis'i göreve çağırdı.

Ankara Kızılay'da Saab Restoran'ın açılışı sırasında polisle gerilim yaşanmış ve restoranın tabelasında bulunan Somali ulusal renkleri olan sarı-kırmızı-yeşil renkler, beyaza boyanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Müdahale sırasında olay yerinde olan DEVA Partili Yeneroğlu ile Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele Şube Müdürü olduğu öğrenilen Serkan M. arasında sözlü tartışma yaşanmıştı. Kayıt altındaki tartışma sırasında polis amirinin, milletvekili Yeneroğlu'na  "Senin gibi tiplerin ne olduğu belli, ahlâksız sensin lan, adam gibi konuş, milletvekiliymiş..." dediği duyulmuştu.

Olaydan hemen  sonra EGM'nin suç duyurusunda bulunduğu Yeneroğlu bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla TBMM'yi eleştirdi.

"YASAMA FAALİYETİNE MEYDAN OKUMA"

Yeneroğlu "Emniyet Genel Müdürlüğü anayasal devlet ilkesini yok sayarak bir milletvekilini alenen düşman ilan ediyor ama TBMM sus pus. Benim şahsımda gerçekleşen bu hedefe koyma vakası aynı zamanda hukuk devletine ve yasama faaliyetine meydan okumadır. Daha neler yaşanması gerekiyor?" dedi.

HKP'liler pahalılığı tencerede taş kaynatarak protesto etti HKP'liler pahalılığı tencerede taş kaynatarak protesto etti