Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre Denizli’de koronavirüs vaka sayıları artarken, Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, kentte yoğun bakımların dolduğunu açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Türkiye'de 1407 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 5 kişi hayatını kaybetti Türkiye'de 1407 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 5 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre Denizli’de koronavirüs vaka sayıları artarken, Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, kentte yoğun bakımların dolduğunu ve ek yataklar hazırlandığını açıkladı.

"SANIRIM TEDBİRLERİ BİRAZ İHMAL EDİYORUZ" DEMİŞTİ

AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin, 28 Ağustos’ta Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kentte vakaların artmasına dikkat çekmişti. Tin, paylaşımında artışın 'az' olduğunu savunarak, “Salgın varlığını hissettirmeye, aramızda dolaşmaya devam ediyor. Denizli'mizde vaka sayısı az da olsa artıyor. Sanırım tedbirleri biraz ihmal ediyoruz. Az daha gayret. Vefat haberleri canımızı yakmasın. Aşımızı olalım. Tedbirlere uyalım. Sağlıklı, mutlu güzel günlere kavuşalım” dedi.

"AŞISINI YAPTIRMAMIŞ TÜM VATANDAŞLARIMIZI HIZLA AŞILANMAYA DAVET EDİYORUZ"

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise sosyal medya hesabından Tin’in bu paylaşımına yanıt verdi. Öztürk şunları yazdı:

“Biz sağlık çalışanlarını yatan hasta sayısındaki artış üzerken bir yandan da ilimizde Kovid-19 için ayırdığımız yoğun bakımlarımız hızla doldu. Dün itibarıyla Kovid-19 için ek 15 yoğun bakım yatağı daha hazırladık. Özellikle aşısız ya da eksik aşılı hastalarımızda hastalık ağır seyrediyor. Sağlık çalışanlarının mesajını Denizlili vatandaşlarımıza iletmek istiyorum. Aşısını yaptırmamış tüm vatandaşlarımızı hızla aşılanmaya davet ediyoruz. Kovid-19 bitti diyene kadar maske hayatımızın bir parçası, lütfen tedbiri elden bırakmayın. Kaybettiğimiz hastalarımız ve yoğun bakımlarımızdaki hastalarımız canımızı yakıyor. Yüzümüzdeki gülümsemeyi soldurmayın, sağlıklı bir Denizli sizlerin desteği ile mümkün.”

Salgın varlığını hissettirmeye, aramızda dolaşmaya devam ediyor. #Denizli’mizde vaka sayısı az da olsa artıyor. Sanırım tedbirleri biraz ihmal ediyoruz. Az daha gayret. Vefat haberleri canımızı yakmasın. Aşımızı olalım. Tedbirlere uyalım. Sağlıklı, mutlu güzel günlere kavuşalım.