Batman Belediyesi kayyumu 140 personelin yerini değiştirdi. Kayyum, HDP döneminde alınanları belediyedeki kendi görevleri olmayan işlere verdi. Temizlikçi kadrosuna sosyologları süren kayyum, en y...

Batman Belediyesi kayyumu 140 personelin yerini değiştirdi. Kayyum, HDP döneminde alınanları belediyedeki kendi görevleri olmayan işlere verdi. Temizlikçi kadrosuna sosyologları süren kayyum, en yakın denizin 600 kilometre uzağında olan ile ‘deniz ulaştırma ve işletme mühendisi’ alımı yaptı.

Batman Belediyesi Eş Başkanları Songül Korkmaz ve Mehmet Demir’in 23 Mart’ta görevlerinden uzaklaştırılması sonrası atanan kayyum yönetimi belediyeye bağlı Personel A.Ş.’de çalışan personellerin görev yerlerinin 14 Mayıs’ta değiştirdi. Alınan kararlar ise hâlâ personele tebliğ edilmedi.

SOSYOLOG TEMİZLİK İŞİNE VERİLDİ

Tele 1'in aktardığı bilgiye göre, belediyede sosyolog olarak görev yapan personel temizlik işine; mühendisler ise kanalizasyon onarma işine verildi.

60 YAŞ ÜSTÜ TEMİZLİK İŞİNE VERİLDİ

Belediyede kameraman olarak görev yapan personel de kanalizasyon görüntülemede görevlendirilirken, özellikle 60 yaş üstü büro işçileri içinde Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne süpürgeci ve beden işçisi olarak yeni iş tanımlaması yapıldı.Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde büro işçisi olarak çalışan ve koltuk değnekleri olmadan yürüyemeyen Mehmet Şirin Esmer de temizlik işine “süpürgeci” olarak verildi.

DENİZ MÜHENDİSİ ALINDI

Yer değiştirmelerle birlikte Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi ihtiyacı olduğu gerekçesiyle Sedat Gündüz adlı kişi sözleşmeli personel olarak işe alındı.

MÜDÜRLER DE TEMİZLİK İŞİNE VERİLDİ

HDP döneminde müdür olarak görev yapan personelin başta temizlik olmak üzere başka birimlere verildiği öğrenildi.Yer değiştirme evrakında, kayyum ataması ile farklı bir devlet kurumundan gelerek belediyede kayyum yardımcılığı görevini yürüten Ali Osman Bilgili’nin imzası yer alıyor.