Deniz Baykal'dan, Korkmaz Karaca ile ilişkisine yönelik iddialara yanıt

Deniz Baykal, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, Sedat Peker'in kendisi ve Korkmaz Karaca ile ilgili dile getirdiği iddiaları yalanladı.Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in CHP e...

GÜNDEM 06.07.2021 - 15:58 06.07.2021 - 15:58

Deniz Baykal, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, Sedat Peker'in kendisi ve Korkmaz Karaca ile ilgili dile getirdiği iddiaları yalanladı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politika Kurulu üyesi ve AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca arasındaki ilişkiyle ilgili iddialarının ardından Baykal’ın avukatı Muzaffer Yılmaz yazılı bir açıklamada bulundu. Baykal, Korkmaz Karaca'nın, hiçbir zaman kendisinin danışmanı olmadığını ve CHP Parti Meclisi'ne girmesinin de kendisinin genel başkanlıktan ayrılmasının ardından gerçekleştiğini belirtti. Avukat Yılmaz, Baykal’ın, Peker’in iddialarıyla ilgili ise “Korkmaz Karaca Antalya'da veya başka bir yerde hiçbir bayanı, kendisi ile bir araya getirip tanıştırmadı” ifadelerini kullandığı aktardı.

“BAYKAL, KARACA'NIN HİÇBİR ZAMAN KENDİSİNİN DANIŞMANLIĞINI YAPMADIĞINI…”

Deniz Baykal’ın avukatı Muzaffer Yılmaz tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Müvekkil Deniz Baykal'a ilişkin kamuoyunda 'Kaset-Kumpas Davası' olarak bilinen Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı görevlilerinden oluşan 171 Sanıklı davanın görüleceği ve Süleyman Özışık'ın da dinlenmesine karar verilen duruşma öncesi Sayın Deniz Baykal'la ilgili Korkmaz Karaca üzerinden birtakım sosyal medya paylaşımlarında bulunulmuştur. Müvekkil Sayın Deniz Baykal ile yapılan görüşmede; 'Korkmaz Karaca'nın hiçbir zaman kendisinin danışmanlığını yapmadığını; Korkmaz Karaca'nın Antalya'da veya başka bir yerde hiçbir bayanı, kendisi ile bir araya getirip tanıştırmadığını, böyle bir olayın söz konusu olmadığını; Korkmaz Karaca'nın, kendisinin genel başkanlıktan ayrıldıktan sonra ilk Kurultay'da Parti Meclisine girdiğini' ifade etmiştir. Sayın Deniz Baykal, uzun süre CHP Genel Başkanı olarak bu ülkeye hizmet etmiş, demokrasiye ve cumhuriyetin değerlerine inanmış, Atatürkçü ve üniter yapının vazgeçilmez bir savunucusudur. Bu aşamada, Deniz Baykal'a yapılan tüm saldırılar, Deniz Baykal'ın siyasi düşünce ve çizgisine yapılan ve bu düşünceyi yok etmeyi amaçlayan saldırılardan başka bir şey değildir. Bu saldırıları gerçekten anlamak isteyenler var ise, 11 yıldır yargılaması devam etmekte olan Kaset-Kumpas Davasını incelemelerini tavsiye ederiz."

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker, Korkmaz Karaca ile ilgili şu iddialarda bulunmuştu: "Kardeşlerim, bunun benle görüşmek istemesinin sebebi, Deniz Baykal’a getirdiği kızlardan birinin ailesinin haberi olmuş. Bu konuda Antalya’daki bu aileyle görüşmem için en yakınlarımı araya koyup bana ulaşmak istedi (Kızın ve ailesinin adını vermemiz doğru olmaz). Tabi ki ben böyle bir namussuzluğun parçası olmadım. Deniz Baykal bu durumdan haberi olduğu için bunun eline düştü. Tabi ki Sayın Cumhurbaşkanıyla Deniz Baykal’ın hastanedeki görüşmesini, Hasan Doğan üzerinden koordine eden Korkmaz Karaca’dır. Sonraki yükselişini zaten tüm Türkiye biliyor."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@