Tutuklu eski HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mersin saldırısıyla birlikte gündeme gelen tartışmaya yanıt verdi.

Eski HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, geçen günlerde sosyal medya hesabından paylaştığı mesajların HDP ve Kürt siyasetinden ayrışma olarak değerlendirilemeyeceğini söyledi.

Demirtaş, geçen cuma günü Mersin'de polisevi saldırısından sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Demokratik siyasette ısrar ve barış politikası, bizim için ilkeseldir. Kimse geri adım atmamızı beklemesin" ifadesini kullanmıştı.

Bu sözlerinin ardından HDP ve Kürt siyasi hareketi ile ilişkisi konuşulan Demirtaş, bir gün sonra da b "Mahallenin "delisi, popülisti, tek adamı, sinmişi" ya da karşı mahallenin "teröristi, katili" olarak yaftalanmayı göze alıyorum" diyerek kendisine yönelik eleştirilere cevap vermişti.

Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Biz demokratik siyasette ısrarcıyız" söyleminden, HDP'den ve Kürt siyasetinden "ayrışma" polemiği çıkarmak çok zorlama bir çabadır,  tamamen anlamsızdır.

Halkımız da tüm çevreler de şundan emin olsunlar ki, biz hep birlikte demokrasi ve özgürlük mücadelesini büyüteceğiz.

H.K.G. davası yarın başlıyor: Bakanlık yayın yasağı istedi H.K.G. davası yarın başlıyor: Bakanlık yayın yasağı istedi

Halkımız ve dostlarımız gönüllerini ferah tutsunlar, karşıtlarımız da başka kapıya baksınlar, onlara burdan ekmek çıkmaz.

Mücadelemize zarar verecek hiçbir tartışmanın tarafı olmadan sadece HDP'yi ve kazanımlarımızı büyütmeye yoğunlaşalım."