Dekan Murat Celiloğlu istifa ettiğini doğruladı

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Murat Celiloğlu istifa etti. Celiloğlu istifa ettiğini doğruladı.Tıp Fakültesi Dekanı Murat Celiloğlu'nun, DEU Rektörlüğünün CHP'li Balçova Bele...

GÜNDEM 29.06.2020 - 16:58 29.06.2020 - 16:58 Dokuz8 Haber

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Murat Celiloğlu istifa etti. Celiloğlu istifa ettiğini doğruladı.

Tıp Fakültesi Dekanı Murat Celiloğlu'nun, DEU Rektörlüğünün CHP'li Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya'ya karşı AKP ve MHP ilçe başkanlarıyla birlikte yaptığı eyleme katılmadığı için istifaya zorlandığı ifade edilirken, Egede Son Söz'e açıklama yapan Celiloğlu "İstifa etmem gerekti ben de istifa ettim. Sonuçta bir akademisyenim. Bundan sonra hekim olarak hoca olrak görevime devam edeceğim. Asistanlarımı, öğrencilerimi yetiştirmeye devam edeceğim" diyerek yönetimle arasında sorun yaşadığını doğruladı.

NE OLMUŞTU?

DEÜ Hastanesi Başhekim Vekili Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü, sağlık çalışanlarının ek ödemelerdeki yüzde 20’lik kesintiye karşı yaptıkları eyleme karşı, AKP ve MHP ilçe örgütleriyle birlikte bir eylem düzenlemiş ve eylem sırasında yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarına destek veren Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’yı da hedef almıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@