Davutoğlu: Soylu'yu Bahçeli kurtardı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli'nin geçmişte Süleyman Soylu ve Berat Albayrak'ın görevden alınmaması için devreye girdiğini öne sürdü.

SİYASET 18.11.2021 - 13:19 18.11.2021 - 13:36

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"Gücü kaybetme korkusu her şeyi yaptırır. Erdoğan ve Bahçeli gücü kaybetme korkusundalar" diyen Davutoğlu, birçok AKP'li ismin Bakanlara ulaşamadığını ancak MHP'li milletvekillerinin çok rahat ulaştığını ileri sürdü.

Davutoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı bakanları görevden almasını da MHP lideri Devlet Bahçeli’nin engellediğini iddia etti.

"Süleyman Soylu olayında,.. Sayın Bahçeli konuşana kadar bu Sedat Peker’in iddiaları sonrası Sayın Erdoğan’dan bir şey duydunuz mu? Sayın Bahçeli, ‘İçişleri Bakanımızın arkasındayız’ dedikten bir gün sonra sanki mecbur kalmış gibi… Aynı şey diğer bakanlar için de geçerli, Berat Albayrak’ın arkasında Bahçeli durdu. Şimdi bunu kimse unutturamaz" diyen Davutoğlu, "Türkiye’ye bu felaketi yaşatan damat bakanı en öven kimdir? Bahçeli’dir! Emin olun Ruhsar Pekcan’ın arkasında dursa Ruhsar Pekcan da bakanlığa devam edebilirdi" ifadesini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST