"Davalarla, KHKlarla halkı sindirmeye çalışmayın"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, "Yeter artık davalarla, KHK'larla halkı sindirmeye çalışmayın" açıklamasında bulundu.

SİYASET 17.09.2021 - 22:27 17.09.2021 - 22:34

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun yapmış olduğu açıklamalara yönelik olarak 'Bir ülkede 1,5 milyon insan terörle suçlanıyorsa devlet vatandaşıyla kavga ediyor demektir' dedi.

"BU TABLO UTANÇ VERİCİ"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sosyal medya hesabı üzerinden partisinin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun paylaştığı bilgilere yönelik olarak bir mesaj yayınladı. Babacan paylaşımında "Bu tablo utanç verici. Bir ülkede 1,5 milyon insan terörle suçlanıyorsa devlet vatandaşıyla kavga ediyor demektir. Yeter artık davalarla, KHKlarla halkı sindirmeye çalışmayın" dedi.

"TÜRKİYE'NİN ACİLEN HUKUK DEVLETİ ÜLKELERİNE DÖNMESİ ŞARTTIR" AÇIKLAMASI YAPMIŞTI

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, silahlı terör örgütü yargılamalarındaki adaletsizliğe tepki göstermiş ve 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra silahlı terör örgütü yargılamalarının büyük bir ekseriyetinin hukuksuz olduğuna dikkat çekmişti. Yeneroğlu, açıklamasında “Türkiye’nin acilen hukuka ve hukuk devleti ilkelerine dönmesi şarttır.” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@