Genellikle dolar hakkında yaptığı tahminler ile gündeme gelen ünlü ekonomist Selçuk Geçer, bu kez yeni asgari ücret hakkında beklentisini paylaştı.

Dolar hakkında verdiği yüksek tahminler nedeniyle BDDK tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan dolar uzmanı Selçuk Geçer, Asgari Ücreti Tespit Komisyonu öncesinde beklediği rakamı paylaştı.

Geçer, 2023 yılında asgari ücrete yapılacak zam tahminini açıkladı. Geçer, "10 ila 11 bin lira arasında olacak" dedi.

“10 İLA 11 BİN LİRA ARASINDA”

Medyada dolaşan 7.500 gibi rakamların da yukarısına işaret eden Selçuk Geçer, asgari ücret hakkında beklentisinin 10 ila 11 bin lira arasında olduğunu dile getirdi.

Bakan Nebati: Hazine’nin iç borçlanma vadesi 70 aya yükseldi Bakan Nebati: Hazine’nin iç borçlanma vadesi 70 aya yükseldi

BUGÜN AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Bugün 3. toplantısını gerçekleştirecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu öncesi açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ''Toplantıdan sonra bir uzlaşmaya varacağımızı daha önce dile getirdim. Ümit ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem de işverenlerimizin ödeyebileceği bir sınırdaki beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz” açıklaması yapmıştı.