Cumhuriyet gazetesinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tehditlerine yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Cumhuriyet gazetesi; Sizin tarihiniz, derin, kirli ve karanlık ilişkiler tarihidir. Türkiye eski Türkiye değil. Hesabını hukuk önünde vereceksiniz" tehdidine C...

GÜNDEM 12.05.2021 - 12:58 12.05.2021 - 12:58

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Cumhuriyet gazetesi; Sizin tarihiniz, derin, kirli ve karanlık ilişkiler tarihidir. Türkiye eski Türkiye değil. Hesabını hukuk önünde vereceksiniz" tehdidine Cumhuriyet gazetesinden  yanıt geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda, "Bir mafya pisliğinin hezeyanlarıyla  terörle mücadele tarihimizin en Şanlı Komutanına çamur atan, ortakları HDPKK için intikam alan, Cumhuriyet gazetesi; Sizin tarihiniz, derin, kirli ve karanlık ilişkiler tarihidir Türkiye eski Türkiye değil, Hesabını hukuk önünde vereceksiniz" ifadelerini kullanmıştı. Soylu'nun tehditlerine yönelik Cumhuriyet gazetesi tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye’nin en itibarlı ve en eski gazetesine saldırmak, kimsenin haddi değildir. İçişleri Bakanı’nın tehdit edici açıklamasını doğru bulmuyor ve iddialarını kabul etmiyoruz” denildi. Gazeteden yapılan açıklamanın tamamı şöyle: "Cumhuriyet gazetesi, 97 yıllık saygın bir yayın kuruluşudur. Temel ilkemiz, habercilikte yansız ve objektif olmaktır. Haberi okuyucuya tam ve dürüst olarak vermektir. Ancak yazarlarımız olayları yorumlamakta özgürdür. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, dün paylaştığı sosyal medya mesajında Cumhuriyet gazetesini suçlamaktadır. Mafyanın birbiriyle çatıştığı, birbirini suçladığı bir konuya, Cumhuriyet’i kimse alet edemez. Buna, kimsenin hakkı yoktur. Cumhuriyet gazetesinin dün verdiği haberde, olayı objektif ve yansız olarak okuyucuya yansıttığı açık ve net olarak görülmektedir. Türkiye’nin en itibarlı ve en eski gazetesine saldırmak, kimsenin haddi değildir. İçişleri Bakanı’nın tehdit edici açıklamasını doğru bulmuyor ve iddialarını kabul etmiyoruz. Daima Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkarlarının yanında yer almış olan Cumhuriyet gazetesini kimse terörizmle suçlayamaz, teröristlerle birlikte gösteremez, terör örgütleriyle ilişkilendiremez. Mafya tartışmalarının ve kirli ilişkilerin içine Cumhuriyet gazetesini hiç kimse çekemez. Görevleri anayasamızın koyduğu ilkelerle belirlenen İçişleri Bakanlığı, gazeteleri suçlama ve tehdit etme makamı değildir. Cumhuriyet gazetesi, yoluna korkusuz olarak devam edecektir."

SOYLU NE DEMİŞTİ?

https://twitter.com/suleymansoylu/status/1391999273462640641?s=20

Yorumlar (1)
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST