TBMM’deki Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmelerinde “27 ton süt iç edildi” tartışması yaşandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın YİMPAŞ'ta yönetici olduğu dönemde CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'ten 27 ton süt aldığı ve parasını ödemediği öne sürüldü.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Adamın 27 ton sütünü almışsın, parasını iç etmişsin” dedi.

Oktay, süt iddiasına cevap vermeyince CHP'li vekiller, “Sütü sen mi içtin?” diye laf attılar, “YİMPAŞ” yazılı pankart açtılar. Fuat Oktay 1990'lı yıllarda YİMPAŞ'te yöneticilik yapmıştı.

RIFKIN KİMYANIZI BOZDU

Fuat Oktay'ın “Bizim rehberimiz Mr. Rifkin (Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomi danışmanı Jeremy Rifkin) değil” sözlerine ise Altay, “Rifkin, kimyanızı bozmuş. Berat Albayrak, damat, McKinsey’le devlet adına bir anlaşma yapmıştı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün finans işlerinde McKinsey’i başdanışman atadı. O zaman niye hoplamadınız? Bay Kemal kimyanızı bozdu” dedi.

CHP'de kurultay takvimi netleşti CHP'de kurultay takvimi netleşti

FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI

Oktay ise muhalefeti FETÖ'nün siyasi ayağı olmakla suçladı ve “FETÖ'yle kol kola olan sizsiniz, FETÖ'cülere sahip çıkan sizsiniz. FETÖ'nün siyasi ayağını görmek istiyorsanız kimin FETÖ ağzıyla konuştuğuna ve kimin FETÖ'cüleri korumaya çalıştığına bakacaksınız” dedi.

DİZİNİN DİBİNDE KİM VARDI

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal ise bu suçlamaya “FETÖ’nün dizinin dibinde kim vardı? Bunu milletimiz bilmiyor mu? Ya “Bitsin bu hasret, artık gel, dön” diyenler siz değil miydiniz? Kalkıp bize FETÖ'cü diyorsunuz ya, bütün milletimiz biliyor” cevabını verdi.