Cumhur İttifakı'ndaki BBP'den baraj tepkisi: "Biz kaldırılmasını istiyoruz"

Cumhur İttifakı'nda yer alan BBP'nin Lideri Mustafa Destici, AKP heyeti ile iki kere görüştüklerini belirterek, "Seçimlerde baraj uygulamasını doğru bulmuyoruz" diye konuştu.

SİYASET 01.09.2021 - 17:06 01.09.2021 - 17:11

Cumhur İttifakı'nda yer alan Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin barajın yüzde 7 olacağı konusunda AKP ile anlaştıkları yönündeki açıklamasından birkaç saat önce basın toplantısı düzenledi.

"BARAJ UYGULAMASINI DOĞRU BULMUYORUZ"

DHA'nın aktardığına göre, seçim kanunu ile ilgili yapılan görüşmeler kapsamında iki kere AKP heyeti ile görüştüklerini belirten Destici, şöyle konuştu:

"Partimiz buradaki düşüncelerini ve fikirlerini iletti. Biz Büyük Birlik Partisi olarak çok net söylüyoruz; seçimlerde baraj uygulamasını doğru bulmuyoruz ve bunun kaldırılmasını istiyoruz. Sadece milletvekili seçimleri için değil, yerel seçimlerde de bunun uygulanmamasını istiyoruz. Siyasi partiler yasası ve seçim kanunu ile ilgili önceliğimiz şu; biz demokratik temsilde adaleti, yönetimde istikrarı ve güçlü meclisi, kendi düşüncelerini mecliste tam olarak ifade edebilen ve buna göre oy kullanabilen milletvekillerinin olduğu bir meclisi ve yönetimi, yerel yönetimleri arzu ediyoruz."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST