Sağlık Bakanlığı'nın aşılama haritasında "mavi" renge bürünen kentlerin sayısı hızla artıyor. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alper Şener, bu durumun mutluluk verici olduğunu söyledi.

Gözden kaçırmayın

"Artık yeter, işçi cinayetlerini yaşamak istemiyoruz!" "Artık yeter, işçi cinayetlerini yaşamak istemiyoruz!"

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, Batı illerinde aşılama haritasının her geçen gün maviye büründüğünü söyledi. "Tüm Ege Bölgesi'nin mavi olması, önümüzdeki günlerde, özellikle vaka sayılarında düşüşlere yansıyacaktır" diyen Şener, okullar açıldığı zaman karşı karşıya kalınacak vaka sıçramalarının da önüne geçilebileceğini belirtti.

"TÜM İLLERİMİZİ MAVİYE ÇEVİRMELİYİZ"

Şener, şu değerlendirmelerde bulundu: "Ege Bölgesi'nde yaygın bir şekilde hemen her ilde bir yükseköğretim kurumunun olmasını da dikkate alacak olursak, bizim için çok önemlidir. Bu salgın sürecinde çok net bir şekilde gördük ki, Sağlık Bakanlığının belirlediği aşılama perspektifi, sağlık çalışanlarının fedakar ve özverili bir şekilde, gece gündüz çalışmalarıyla tüm illerimizi maviye çevirmenin tek önemli hedefimiz olması gerekiyor."