Çorum’da polis şiddeti: "3 farklı ekip beni ayrı ayrı darp etti"

Çorum’da Aydın M. isimli bir yurttaş, polislerin aracının önünü kestiğini ve kendisini darp ettiğini iddia etti. Üç farklı polis ekibi tarafından ayrı ayrı darp edildiğini söyleyen Aydın M., “Darp...

VİDEO HABER 10.02.2020 - 14:24 06.08.2021 - 17:44

Çorum’da Aydın M. isimli bir yurttaş, polislerin aracının önünü kestiğini ve kendisini darp ettiğini iddia etti. Üç farklı polis ekibi tarafından ayrı ayrı darp edildiğini söyleyen Aydın M., “Darp nedeniyle emniyette baygınlık geçirdim” dedi.

Dokuz8ÖZEL Çorum’da 31 yaşındaki Aydın M. isimli yurttaş, polis şiddeti nedeniyle hastanelik oldu. Olay, Cuma gecesi saat 20.30 sıralarında Ulukavak Mahallesi'nde meydana geldi. https://twitter.com/dokuz8haber/status/1226850684508790784 İddiaya göre 4 çocuk babası Aydın M. isimli kişi, aracıyla polis otosuyla karşı karşıya geldi. Aydın M., ardından araçtaki polis memurları tarafından darp edildi. Kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine şiddetli darbe alan Aydın M., Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Aydın M. burada yapılan ilk müdahalesinin ardından, hayati tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle gözlem altına alındı. Kafasına dikiş atılan Aydın M.’nin, genel cerrahi servisine kaldırıldığı, hastanedeki odasının önüne de çok sayıda polis memuru konuşlandırıldığı aktarıldı.

"'DURUN' DEDİM DİNLEMEDİLER"

Olayın yaşanmasında kendisinin kusurunun olmadığını belirten Aydın M., evinden çıkarak çarşıya gitmek istediği sırada polislerin aracının önünde durarak kendisini araçtan indirip darp ettiklerini söyledi. Aydın M. Yasadıklarını şöyle anlattı:

"3 FARKLI EKİP DÖVDÜ"

“Evden çıktım ve aracımı çalıştırdım. Tam hareket edeceğim anda polis otosu aracımın önünü kesti ve polisler beni araçtan indirdiler. Ben ne olduğunu anlamadan darp etmeye başladılar. Yere yatırarak tekmeler vurdular benim ‘Yapmayın, ne oluyor?’ dememe aldırış etmediler. Yerde sürüklerlerken eşimin ve çocuklarımın sesini duydum: ‘Ne yapıyorsunuz, ne oluyor?’ diyordu. Beni yerlerde sürükleyerek, tekmeleyerek başka bir ekibe verdiler. Ekip beni Pazartesi Pazarı'na götürdü ve orada da dövdüler. ‘Yapmayın etmeyin’ dememe aldırmadılar. Emniyete götürdüler, ayakta duracak halim yoktu. Emniyette de dövmeye devam ettiler. Fena olduğumu söyledim, beni dinlemediler. Emniyette baygınlık geçirmişim ve gözümü açtığımda hastanede tedavi altındaydım.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST