Artvin’de düzenlenen yayla şenliklerine katılan Çinli kadın turist, güreş yapan sporcuları görünce denemek istedi. Türkçe bilen Sisi Zhang, Güreş Komitesi’nin özel izniyle kilosunda Egemen Levent ile karşılaştı. Çinli turist kısa sürede tuş oldu.

Haber: UĞUR İSTANBULLU

Ardanuç ilçesinde 21. Söğütdüzü Yayla Şenlikleri bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Şenliklere izleyici olarak katılan Çinli Sisi Zhang kadın turist güreş yapmak istedi. Tertip Komitesi’nin izniyle 65 kiloda güreşen Çinli turist Sisi Zhang, kısa sürede yenildi.

Meteoroloji bugün uyarmadı: Güncel uyarı bulunmamaktadır Meteoroloji bugün uyarmadı: Güncel uyarı bulunmamaktadır

Zhang, Artvin’i çok beğendiğini belirterek doğasını cennete benzetti. Zhang, şunları söyledi: “Festival için arkadaşımla birlikte geldim. Bu taraflarda doğa cennet gibi, Artvin’i, Kaçkar Dağları’nı çok seviyorum. İnsanlar süper, o kadar sıcakkanlılar ki aşık oldum.”

İlk olarak 2 yıl önce Artvin’e geldiğini anlatan Zhang, Rize’den sonra Şavşat’a geldiğini ve Türkiye’de yaşamayı düşündüğünü anlattı. “Yusufeli o kadar güzel ki, cennet cennet...” diyen Zhang, insanların da çok iyi olduğunu söyledi: “Her şey veriyorlar, yürüyüş yaparken eve davet ediyorlar, ekmek veriyorlar. Süperler.”