Aydın'ın Çine ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle Kabalar Mahallesi tahliye edildi. Aynı mahalle daha önce de tahliye edilmişti.

Aydın'ın Çine ilçesinde ormanlık bölgede yeniden çıkan yangın nedeniyle bir mahalle tedbir amaçlı tahliye edildi.

ORMANLIK ALANDA ALEVLER YENİDEN YÜKSELDİ

Akçaova Mahallesi Sarıköy mevkiinde ormanlık alanda alevlerin yeniden yükselmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Bölgede soğutma çalışmalarını sürdüren Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 7 arazöz ve Aydın Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye ve su tankerleri alevlerin çıktığı alana yönlendirildi.Söndürme çalışmalarına 6 helikopter de destek veriyor.

İKİNCİ KEZ TAHLİYE

Tedbir olarak yangın bölgesine en yakın mahalle olan Kabalar Mahallesi'nin tahliye edildiği açıklandı. Kabalar Mahallesi sakinlerinden 70 yaşındaki Hatice Kardaş, yangın nedeniyle bir hafta aradan sonra evlerinden ikinci kez tahliye edildiklerini söyledi. Tekrar yangın tehlikesi yaşadıklarını dile getiren Kardaş, evinden çıkarken sadece ilaçlarını alabildiklerini bildirdi.

Gözden kaçırmayın

Türkiye'de 1407 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 5 kişi hayatını kaybetti Türkiye'de 1407 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 5 kişi hayatını kaybetti

6 AĞUSTOS'TA DA YANGIN ÇIKMIŞTI

Muğla'nın Yatağan ilçesinde 6 Ağustos'ta başlayan orman yangını, Aydın'ın Çine ilçesine sıçramış, yangın 9 Ağustos’ta kontrol altına alınmıştı.