CHP, dört yıldır Abant'ta yaptığı milletvekili kampını İzmir'in kurtuluş töreninde yaptığı konuşma nedeniyle AKP tarafından hedef alınan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ilk belediye başkanlığı yaptığı Seferihisar'a taşımaya karar verdi.

Aksaray Eskil İlçesi AKP Belediye Meclis Üyesi, arazisinde kenevir bulunduğu için gözaltına alındı Aksaray Eskil İlçesi AKP Belediye Meclis Üyesi, arazisinde kenevir bulunduğu için gözaltına alındı

İzmir'in kurtuluşu töreninde Sultan Vahdettin hakkındaki sözleri nedeniyle AKP ve MHP tarafından hedef alınan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'e partisi CHP destek vermeye devam ediyor. 

Sözcü yazarı Saygı Öztürk bugünkü yazısında Soyer'e destek için CHP'nin dört yıldır Abant'ta yapılan milletvekili kampının, Soyer'in ilk belediye başkanlığı yer olan Seferihisar ilçesine alındığını yazdı.

Öztürk'ün konuyla ilgili yazısında yer alan ifadeler şu şekilde:

"CHP'nin milletvekili kampı dört dönemdir Abant'ta yapılırken, bu kez, Tunç Soyer'in ilk belediye başkanlığı yaptığı İzmir'in Seferihisar ilçesinde bir otelde yapılacak. CHP'nin bütün milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirilecek üç günlük kamp, aynı zamanda Tunç Soyer'e desteğe de dönüşecek. Soyer'in konuşmasının üzerinden 10 gün geçmesine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyu daha da sert ifadelerle gündemde tutuyor."