CHP’li Sümer Bakan Selçuk'a sordu: "Okullarda sağlık kontrolleri nasıl olacak?"

CHP Milletvekili Orhan Sümer, 31 Ağustos’ta açılacak devlet okullarında maskelerin nasıl dağıtılacağını, okullarda sağlıkçı görevlendirilip görevlendirilmeyeceğini, maskelerin nasıl temin edileceğ...

GÜNDEM 06.08.2020 - 13:17 06.08.2020 - 13:17

CHP Milletvekili Orhan Sümer, 31 Ağustos’ta açılacak devlet okullarında maskelerin nasıl dağıtılacağını, okullarda sağlıkçı görevlendirilip görevlendirilmeyeceğini, maskelerin nasıl temin edileceğini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a sordu.

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesi ile okulların 31 Ağustos tarihinde açılacak olmasına karşın süren belirsizlikleri gündeme getirdi.Önergesinde, bir bölümünde uzaktan online eğitim verilen 2019-2020 eğitim öğretim yılının telafisi için devlet okullarının 31 Ağustos’ta açılacağını anımsatan Sümer, 1 milyonu aşkın öğretmen ve 18 milyona yakın öğrencinin ders başı yapacak olmasının çok kapsamlı önlemleri beraberinde getirdiğini vurguladı.

"OKULLARDA SAĞLIK PERSONELİ GÖREVLENDİRİLECEK Mİ?"

Öğrenciler ve veliler tarafında birçok belirsizlik olduğunu kaydeden Sümer, Bakan Selçuk’a şu soruları yöneltti:*Öğretmenlerin, öğrencilerin ve diğer görevlilerin ateşleri nasıl ölçülecek ve sağlık kontrolleri nasıl yapılacak? Okullarda sağlık personeli görevlendirilecek mi?*600 binin üzerinde sağlıkçı atama bekliyor. Bu sağlıkçıların okullarda görevlendirilmesine ilişkin bir çalışmanız var mı?*Okullar maske dağıtımı yapacak mı? Eğer maske dağıtımı yapılacaksa ihtiyaç duyulacak yüz milyonlarca maske nasıl temin edilecek?

"ÖZEL OKULLARA ÖDENEN PARALAR NE OLACAK?"

*Okulların temizliklerinin daha sık aralıklarla yapılması, ilaçlanması için yeterli sayıda personel görevlendirilecek midir?*Özel okullar kayıtlarına devam ediyor. Salgının artması ve eğitime yeniden ara verilmesi durumunda özel okullara ödenen paralar ne olacak?

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@