CHP'li belediyelerden koronavirüs önlemleri

Koronavirüs salgının hızla yayılmasının önüne geçmek için birçok önlem alınıyor. CHP'li belediyelerin aldığı önlemleri de CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun açıkladı. Torun, CHP'li belediyele...

GÜNDEM 24.03.2020 - 18:02 24.03.2020 - 18:02

Koronavirüs salgının hızla yayılmasının önüne geçmek için birçok önlem alınıyor. CHP'li belediyelerin aldığı önlemleri de CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun açıkladı. Torun, CHP'li belediyeler olarak önemli kararlar aldıklarını söyledi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun düzenlediği basın toplantısında CHP’li belediyelerin koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında aldıkları önlemleri açıkladı.

BELEDİYEYE BAĞLI İŞ YERLERİNDE KİRALAR ERTELENDİ

Anka'nın haberine göre Torun, CHP'li belediyelerin pek çok önlemi merkezi yönetim karar vermeden aldıklarını ifade ederek belediyeler tarafından alınan tedbirleri sıraladı. Torun, CHP'li belediyelerin toplu taşıma araçlarının dezenfekte ettiğini, belediyelerin mülkiyetinde olan işyerlerinin kiralarının ertelendiğini, su kesintisinin yapılmadığını belirtti.Torun'un sıraladığı önlemler şöyle;-Öncelikle hastalığın ne kadar önemli olduğu ve ne kadar hızlı yayıldığının bilinçlendirilmesi için birçok çalışma yapılmıştır. Bu yazılı ve görsel olarak takip edilmiştir.-Toplu taşıma araçları ve durakları başta olmak üzere vatandaşımızın yoğun kullanımında olan kamusal alanlar, okullar, camiiler, parklar, meydanlar, kamu kurumları ve sağlık kurumlarında dezenfeksiyon çalışmaları yapılmış ve bu çalışmalar halen devam etmektedir.-Su kesme işlemleri ertelenmiştir. Bu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayınlamadan önce belediyelerimiz ile kurduğumuz diyalog çerçevesinde belediyelerimizde kesinlikle su kesintisinin yapılmaması için karar alınmıştır.-Zabıta denetimleri arttırılarak vatandaşlarımızın sağlıklı ve ucuz ürünlere ulaşması ve bazı fırsatçılara izin verilmemek adına zabıta denetimleri arttırılmıştır.

PERSONELE İZİN VERİLEREK NÖBETLEŞE SİSTEMİNE GEÇİLDİ

-Personele idari izin verilerek nöbetleşe çalışma ve yerinde evden çalışma uygulaması getirilmiştir. Sağlık problemleri olan belediye çalışanlarına izin verilmiştir.-Birçok etkinlik bu çerçevede iptal edilmiştir.-Belediyelerimizin mülkiyetinde olan işyerleri ya da taşınmazlarla ilgili kiralar ertelenmiştir.-65 yaş ve üstü ve risk grubuna yönelik belli çalışmalar yapılmış ve evde bakım hizmetleri sıklaştırılmıştır.-Evden çıkamayacak durumda olan vatandaşlarımızın da talepleri her türlü ihtiyaçları yerine getirilme adına belli iletişim grupları kurulmuştur.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@