Haber: Hülya Kılınç

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Heval Şahin Turan, ilçe yöneticileri ve parti üyeleri Muradiye'de yapılması planlanan halı saha alanında 80 yıllık ağaçların kesilmesini engelleyen bölge halkıyla birlikte basın açıklaması yaparak protesto etti. 


“DOĞA KATLİAMINA DUR DEMEK İÇİN BURADAYIZ”


CHP Yunusemre İlçe Başkanı Turan, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün bölgeye yapacağı yatırıma değil, yatırımın yapılacağı alandaki ağaçların kesilecek olmasına karşı olduklarının altını çizerek, bu katliamın durdurulması çağrısında bulundu. Turan, yaptığı açıklamada onlarca yıl önce dikilmiş olan ağaçların hoyratça kesilmeye çalışıldığını vurgulayarak “Yapılmakta olan doğa katliamına dur demek için buradayız. Peki şimdi size sormak istiyorum, dünyanın bütün hazinelerini ,bütün imkanlarını buraya getirsek bu 80 yıllık ağaçlardan tek bir tanesini bile bir anda geri getirebilir miyiz?”sorusunu yöneltti. 


AHMET BEDEVİ'NİN İSMİNİ KULLANMAKTAN ÇEKİNMEYEN BÜROKRATLAR! 


Muradiye halkının halı saha alanındakiağaçların kesimini engellediklerini ifade eden Turan, hayatını ağaçlandırmaya adamış, Manisa ve Türkiye'ye örnek olmuş Ahmet Bedevi'nin ismini bürokratların ismini kullanmaktan çekinmediklerini vurgulayarak şunları söyledi “Peki o zaman neden Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü halı saha yapacak onlarca boş alan bulabilecekken bu alana halı saha yapmak için ağaçları kesmek istemiştir? Muradiye’nin tarihine tanık bu ağaçları kesmek için Muradiye halkına danışılmış mıdır? Biz hizmete karşı değiliz. Biz Muradiye’ye halı saha yapılmasına karşı değiliz. Muradiye halkı elbette her şeyin en iyisini hak eder. Fakat kimseye danışılmadan hiçbir fikir alınmadan yaptım oldu mantığıyla burada yapılmak istenen halı sahaya ve bu ağaç katliamına Muradiye Halkıyla birlikte sonuna kadar karşıyız.”