Partisinin politikalarına uymayan açıklamları nedeniyle kesin ihraç istemiyle parti disiplinine sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için kararı bugün, CHP Yüksek Disiplin Kurulu verecek.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, 16 Mayıs'ta bir meclis toplantısında el kaldıran AKP'li Hacer Çınar'a, "Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor" ifadeleri ve kendisine yönelik protestolar sırasında makam odasının penceresine çıkıp dans ederek karşılık vermesi nedeniyle CHP MYK tarafından kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti. 

Özcan, 18 Temmuz’da gönderdiği yazılı savunmasının ardından 25 Temmuz’da da sözlü savunmasını yapmıştı. Özcan savunmasında, ceza verilmesi durumunda hukuki yollara başvuracağını dile getirmişti. Yüksek Disiplin Kurulu'nun kararını bugünkü toplantıda vermesi bekleniyor.

Fethi Açıkel: Türkiye’de şiddet, gündelik hayatı esir alıyor Fethi Açıkel: Türkiye’de şiddet, gündelik hayatı esir alıyor

'CHP'NİN ÜVEY DEĞİL ÖZ EVLADIYIM''

Özcan, sevkin ardından ''Ben siyaseti hiç kıvırmadan yaptım. Atatürkçü, bütün etnik kimlikleri kucaklayan bir Türk milliyetçisi ve ülkesini çok seven bir anti-emperyalist olduğumu her fırsatta tekrarladım. Çizgim hiç değişmedi, bundan sonra da değişmez. Cumhuriyet Halk Partisi'nin üvey değil, öz evladıyım''' açıklamasında bulunmuştu.