İzmir'in Selçuk İlçesi'nde geçen yıl mart ayında AKP'lilerce izinsiz asılan 'Love Erdoğan' afişlerini kaldırttığı gerekçesiyle hakkında soruşturma izni verilen Efes Selçuk Beldiye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'e partisinden destek geldi. CHP Selçuk İlçe Teşkilatı, "Hukuk dışı olduğu ve siyasi husumet sonucu verildiği açık olan bu karar kabul edilebilir değildir. Başkanımızın her zaman olduğu gibi yanındayız" açıklamasını yaptı.

Cumhur İttifakı’nda kan kaybı devam ediyor Cumhur İttifakı’nda kan kaybı devam ediyor

CHP Selçuk İlçe Başkanlığı'nda bir araya gelen CHP'liler, AKP'lilerce izinsiz asılan 'Love Erdoğan' afişlerini kaldırttığı gerekçesiyle hakkında soruşturma izni verilen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'e destek için bir basın açıklaması yaptı. CHP Selçuk İlçe Başkanı Mehmet Karanfil'in okuduğu açıklamada, "Efes Selçuk halkı ile birlikte, tek bir adama yaranma hevesiyle Belediye Başkanımızı hedef alanlara karşı mücadelemiz daha büyük inanç ve kararlılıkla devam edecektir" denildi. Açıklama şöyle:

"Belediye başkanımız Filiz Ceritoğlu SENGEL izinsiz “Love Erdoğan” reklamlarını yasa gereği kaldırdığı için suçlanmakta, adeta kentimize yaptığı hizmetler için siyasi hesaplarla cezalandırılmak istenmektedir. Hukuk dışı olduğu ve siyasi husumet sonucu verildiği açık olan bu karar kabul edilebilir değildir. Başkanımızın her zaman olduğu gibi yanındayız!

Seçmen iradesini yok sayarak seçilmiş bir belediye başkanımızı siyasi yasaklarla etkisizleştireceğini sananlar, yargı sopasıyla siyaseti yeniden dizayn etme çabasında olanlar, Selçuk halkının iradesini siyasi kumpaslarla ortada kaldırma girişiminde bulunanlar bilsinler ki çabaları nafiledir.

Efes Selçuk halkı ile birlikte, tek bir adama yaranma hevesiyle Belediye Başkanımızı hedef alanlara karşı mücadelemiz daha büyük inanç ve kararlılıkla devam edecektir. Filiz Ceritoğlu Sengel yalnız değildir."