CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kadıköy’de elektriği dört saat boyunca kesilen Moda Sahnesi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Moda Sahnesi’ne kandil hediye etti.

Gözden kaçırmayın

AKP’nin kurucularından Albayrak, yargıyı uyardı: Bugün SADAT’ı tanımayan yarın sizide tanımaz. AKP’nin kurucularından Albayrak, yargıyı uyardı: Bugün SADAT’ı tanımayan yarın sizide tanımaz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faturasını ödeyemediği için elektrikleri kesilen Moda Sahnesi’ne ziyarette bulundu. Kılıçdaroğlu’nun Kadıköy’deki ziyaretine, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı eşlik etti. Tiyatro sahnesini gezen Kılıçdaroğlu, yanında getirdikleri bir kandil ve feneri, Moda Sahnesi Sanat Yönetmeni Kemal Aydoğan’a verdi.

Daha sonra basın mensuplarına açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Bir toplumu var eden değerlerden birisi de sanat ve kültürdür. Sanat ve kültüre ne kadar önem verirsek, Türkiye’nin saygınlığı, Türkiye’nin itibarı bütün dünyada o kadar iyi yankılar uyandırır. Moda Sahnesi’nin elektriklerinin kesildiğini duyunca doğrusunu isterseniz ürpermedim değil. Bir sanat alanında, sanatın icra edilmesinde elektriklerin kesilmesi başlı başına vahim bir tablodur. Ama sonradan bağlandığını duydum ve gerçekten son derece mutlu oldum” dedi.

‘BAHÇELİ’NİN KANDİLLERİNDEN İKİSİ BURADA’

Elektrikteki fiyat artışları konusuna değinen Kılıçdaroğlu, “Bu konuda düşüncelerimi sosyal medyada da paylaşmıştım. Bunun üzerine Sayın Devlet Bahçeli kendi il başkanlarına talimat vererek bana kandiller göndermelerini söylemişlerdi. O kandillerden ikisi burada. Bir lamba, bir de fener. Dolayısıyla düşündüm ki en çok Moda Sahnesi’ne yakışır bunlar. Benzer bir olayı yaşadılar. Ama 21. yüzyılda kandillerden ya da lambalardan değil. Lambalar, kandiller ayrı şeyler. Onlar bizim kültürümüzün bir parçası. Elbette ki kandilimiz de olsun. Elbette ki lambalarımız da olsun. Elbette fenerlerimiz olsun ama 21. yüzyıldayız biz artık elektriklerimiz olsun. Buzdolaplarımız çalışsın. Dolayısıyla elektrikten yararlanan, enerjiden yararlanan bütün esnafın, vatandaşların en azından pahalı bir bedel ödemeyerek bu enerji hakkından yararlanmaları gerekiyor.”

FATURA YANITI

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, “Siz elektrik faturanızı ödemeyeceğinizi söylemiştiniz. Size yeni bir fatura geldi mi? ” sorusuna “Bilmiyorum, ben evde değilim ama Ankara’ya dönüşte eşime sorayım yeni fatura geldi mi gelmedi mi? Haberim yok şu anda” yanıtını verdi.