CHP’nin 81 il başkanı, bugün deprem faciası ile ilgili açıklama yaptı. CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Acımız tarifsiz. Deprem felaketinde yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

6 Şubat’ta yaşadığımız depremin ardından, CHP olarak; Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde, ‘bu felaketi dayanışma içinde aşacağız’ diyerek yola çıktık. O günden bu yana yaralarımızı sarmak için özverili bir çalışma sürdürüyoruz.

“VATANDAŞLARIMIZIN KANI BU İKTİDARIN ELİNDEDİR”

Erdoğan: En düşük emekli aylığı 7 bin 500 lira olacak Erdoğan: En düşük emekli aylığı 7 bin 500 lira olacak

Deprem öncesinde ve sonrasında yaşanan sorumsuzluk, denetimsizlik, liyakatsizlik, yağma, hırsızlık; ‘devlet nerede’ sorusunu gündeme getirdi. CHP örgütü olarak Sayın Genel Başkanımızın da ısrarlı vurguladığı şekilde bir kez daha söylüyoruz:

Vatandaşlarımızın kanı bu iktidarın elindedir. İktidar; başkanlık sistemini getirmiş, bu tek adam rejimi devleti felç etmiş. Devlet yönetilemez bir hale getirilmiştir. Tüm bu yaşadıklarımızın baş sorumlusu tek adam ve onun ülkemize dayattığı rejimdir. Devleti yönetme sorumluluğunu üstenen iktidar, depremin ilk anlarından itibaren koordinasyonu sağlayamamış, en kritik saatler olan ilk 48 saatte deprem bölgelerine müdahalede geç kalınması nedeniyle vatandaşlarımızın enkaz altında can vermelerine seyirci kalınmıştır.”