Adana Ceyhan Belediyesi, depremin ardından 160 kişilik ekibiyle ilçedeki evlerde hasar ve durum tespiti yapıyor. Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Milletimizin gözünün yaşı dinmeden durmayacağız, yorulmayacağız, dinlenmeyeceğiz. Yaralarımızı sarıyoruz. Sarmaya da devam edeceğiz” dedi.

Mersin Büyükşehir’den depremzede öğrencilere YKS başvurusunda rehberlik desteği Mersin Büyükşehir’den depremzede öğrencilere YKS başvurusunda rehberlik desteği

160 kişilik saha ekibiyle depremin ardından kentteki evlerde hasar ve durum tespiti yaptıklarını kaydeden Başkan Hülya Erdem, “Bu olağanüstü günlerde Ceyhan’a olağanüstü bir şekilde hizmet etmek için gece gündüz demeden halkımızın emrindeyiz” dedi. Başkan Hülya Erdem, deprem nedeniyle kendilerine destek ziyaretinde bulunan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ile mahallerde yurttaşları ziyaret etmeye devam ettiklerini, dayanışma ve birlik içinde zor günleri aşacaklarına inandığını söyledi.

Başkan Erdem, Ceyhanlılara ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletmek üzere Bulgaristan’dan gelen Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi Şumnu İl Başkanı Aysel Rufad, Bulgaristan’ın Şumnu ili Varbitsa ilçesi Belediye Başkanı Merdin Bayram, Şumnu Venets köyü Belediye Başkanı Nehriban Ahmedova, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi Türkiye Bölge Temsilcisi Lütfi Özgür ve Adana Balkan Türkleri Dayanışma ve Kültür Derneği Başkan Vekili Balkan Masası Adana İl Temsilcisi Mehmet Alper ve yönetimine de teşekkür etti.