İl genelinde yol ağını güçlendirmek ve ulaşım kalitesini arttırmak amacıyla çalışmalarına devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanacak Çerkezköy Bağlık Viyadüğü’nün temel atma töreni, 15 Kasım Salı günü gerçekleşecek.

Karabük'te çıkan orman yangınına müdahale ediliyor Karabük'te çıkan orman yangınına müdahale ediliyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından “Tekirdağ İli Genelinde Muhtelif Yol Kavşak Projeleri Hazırlanması” projesi kapsamında yapımına başlanacak olan Çerkezköy Bağlık Viyadüğü, 567 No’lu Çerkezköy – Kapaklı Devlet Yolu ve Pınarça Deresi’nin üzerinden geçerek Bağlık Mahallesi içerisinde bulunan Tevfik Fikret Caddesi’ni Mimar Sinan Caddesi’ne bağlayacak. Viyadük her biri 29 metre uzunluğunda toplam 9 açıklıktan oluşuyor. Kazıklı temel sistemi ile yapılacak olan viyadüğün toplam uzunluğu 275 metre olacak. 

“ÇERKEZKÖY BAĞLIK VİYADÜĞÜ, İLİMİZİN ULAŞIM AĞINDAN ÖNEMLİ BİR AÇIĞI KAPATACAKTIR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi olarak altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan yol yapım çalışmalarına kadar birçok alanda Tekirdağ’ı geleceğe taşıyacak projelere imza attıklarını belirterek, “15 Kasım Salı günü saat 14.00’te temel atma törenini gerçekleştireceğimiz Çerkezköy Bağlık Viyadüğü, ilimizin ulaşım ağından önemli bir açığı kapatacaktır. Ben temel atma törenine tüm vatandaşlarımı davet ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak Tekirdağ için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.