Telefon dolandırıcılarına 36 milyon lira kaptıran Erde Mühendis İcra Kurulu Başkanı yüksek mühendis Ceren Ataman, “Hakkında gizli soruşturma yürütülüyor dediler, inandım" diye konuştu.

Sabah'ın haberine göre, telefon dolandırıcılarına toplamda 36 milyon lira kaptıran Erde Mühendis İcra Kurulu Başkanı yüksek mühendis Ceren Ataman'ın ifadesi ortaya çıktı. Ataman'ın paraları teslim ettiği zanlıların 20'li yaşlarda olduğu öğrenildi.

“GÖZALTI KARARI ALINDIĞI SÖYLENDİ”

İmamoğlu: Ezici çoğunluk değişim istiyor İmamoğlu: Ezici çoğunluk değişim istiyor

Ataman ifadesinde, "Benim hakkımda gizli bir soruşturma yürütüldüğünü, FETÖ'ye ait kara para aklama gibi işlemlerde benim de banka bilgilerimin karıştığını, hatta benimle ilgili gözaltı kararı alındığını söyledi. Benim durumunda 48 kişi olduğunu, adıma farklı bankalarda kasalar açıldığını ve buna benzer şeyler ifade etti. Ardından tüm bankalarda bulunan kasalardaki paralarımı çekmemi ve kendilerine vermemi söylediler" dedi.

“SADECE PARALARI ALMAMI SÖYLEDİLER”

Dolandırıcıların yönlendirmesiyle parça parça olmak üzere toplamda 836 bin 400 dolar ve 167 bin euro parayı kasalardan aldığını söyleyen Ataman, "İlk olarak 1 Kasım'da bir bankanın Tarabya şubesine ardından ise bir başka bankanın aynı muhitteki şubelerine giderek bu bankalarda bulunan kasalarımdan toplamda 240 bin dolar ve 167 bin euro para çektim. Hatta ben şubelere gittiğimde telefonum sürekli açıktı. Bana mücevherleri değil sadece paraları almamı söylemişlerdi" ifadelerini kullandı.

Ataman dolandırıcılardan şikayetçi olduğunu söyledi.