Fransa'da Korsika'dan sonra Bretonya bölgesi de daha fazla özerklik talep etti Fransa'da Korsika'dan sonra Bretonya bölgesi de daha fazla özerklik talep etti
cenevregorusma
Suriye'deki iç savaşın sonlandırılması için yapılacak Cenevre görüşmeleri 25 Şubat'a ertelendi. BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura, görüşmelerin ertelenmesi için; "Bittiği anlamına gelmez, yalnız ara veriyoruz" dedi.
[mks_dropcap style="letter" size="52" bg_color="#ffffff" txt_color="#000000"]B[/mks_dropcap]irleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye’de barış ve ateşkes sağlanması için 29 Ocak’ta Cenevre’de başlayan görüşmelerin, herhangi bir gelişme sağlanamaması yüzünden 25 Şubat’a kadar askıya alındığını açıkladı. Muhalifler ve rejimle ayrı ayrı öngörüşmeler yapan BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura; “Bu görüşmelerin bittiği anlamına gelmez yalnız ara veriyoruz. İlk hafta görüşmelerinden anladım ki tarafların yapması gereken çok şey var. Sırf görüşme yapmak için görüşmeye hazır değiliz” diye konuştu. 'Küresel ve bölgesel güçler ilerleme sağlamalı' Tarafların Cenevre’ye gelerek üzerine düşeni yaptığını ama küresel güçlerin bunu yapmadığı eleştirisini getiren BM Temsilcisi, “Küresel ve bölgesel güçler, insani meseleler hakkında ilerleme sağlamalı. Biz üzerimize düşeni yaptık” diye konuştu. (dokuz8HABER/DHA)