Cem Yılmaz, sosyal medya hesabından doktor Ekrem Karakaya'nın silahla vurularak katledilmesi üzerine başlayan protestolara destek vererek, "Artık topyekün bir kültür meselesine dönüşen bu ve benzeri dertleri hak etmiyoruz. Hekime saygı!" dedi.

Konya Şehir Hastanesi'nde görev başında katledilen doktor Ekrem Karakaya ve birçok hastanede birçok sağlık emekçisine gösterilen şiddet sebebiyle bugün sağlıkçılar büyük bir greve giderek protestolar düzenledi. Sağlıkçılara sosyal medyadan destek yağarken konuya ilişkin bir paylaşım da ünlü komedyen Cem Yılmaz'dan geldi.

AKUT, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 23. yıl dönümünde nöbette AKUT, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 23. yıl dönümünde nöbette

"PROTESTOLARINI DESTEKLİYORUM"

Yılmaz, Twitter hesabından şu sözlerle protestolara destek verdi: "Yalnızca pandemi boyunca yaptıkları fedakarlık bile çabuk unutulan, uğruna ömür harcanan bir meslek sahibi doktorların ve tüm sağlık personelinin haklı protestosunu destekliyorum. Artık topyekün bir kültür meselesine dönüşen bu ve benzeri dertleri hak etmiyoruz. Hekime saygı!"