Çavuşoğlu: "Paris Büyükelçimizin şu anda geri çağrılmasına gerek yok"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Büyükelçimizin çağrılmasına gerek yok. Zaten telefonla sürekli istişare halindeyiz. Şu anda geri çağrılacak bir durum yok" açıklamasında bulundu.Dışişleri...

GÜNDEM 28.10.2020 - 15:27 28.10.2020 - 15:27

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Büyükelçimizin çağrılmasına gerek yok. Zaten telefonla sürekli istişare halindeyiz. Şu anda geri çağrılacak bir durum yok" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yayınladığı karikatürle ilgili olarak Türkiye'de soruşturma başlatıldığını hatırlatan Çavuşoğlu, "İçeride soruşturma başlatıldığı gibi, gerek Fransa gerekse uluslararası düzeyde diplomatik ve hukuki süreci takip edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"TELEFONLA SÜREKLİ İSTİŞARE HALİNDEYİZ"

Türkiye'nin Paris Büyükelçisi'nin çağrılıp çağrılmayacağına ilişkin bir soru üzerine de Çavuşoğlu, "Büyükelçimizin çağrılmasına gerek yok. Zaten telefonla sürekli istişare halindeyiz. Şu anda geri çağrılacak bir durum yok" diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST