Çankaya Belediyesi Gelişimsel Oyunevleri, TEMA Vakfı ile iş birliği yaparak çocuklara geri dönüşüm konusunda bilinç kazandırıyor. Çocuklar, atıkları biriktirme, ayrıştırma ve geri dönüşüme kazandırılmasını öğreniyor.

DEPREMZEDELER DE KONUK EDİLİYOR

Çankaya Belediyesi’nin depremzede çocuklara da kapılarını açtığı oyunevlerinde, deprem bölgesinden gelen anaokulu öğretmeni bir ebeveyn çocuklara ‘Atıkları Ayrıştırma’ kitabını okudu. ‘Atık nedir? Nasıl ayrıştırılır ve nasıl değerlendirilir’ sorularının cevaplarını uygulamalı etkinliklerle yaşayarak öğrenen çocuklar, çevre ve doğanın nasıl korunabileceği konusunda aydınlatıldı. 

Ebeveynlerin kısa süreliğine çocuklarını bırakabildikleri oyunevlerinde, çocuklar akranlarıyla bir arada olmalarının yanı sıra eğitmenler eşliğinde oyunlar oynuyor, el becerileri faaliyetlerinde bulunuyor, masal dinliyor, müzik, drama ve resim çalışmalarına katılabiliyor. 

Bakan Akar, Samandağ Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu: Bakan Akar, Samandağ Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu: