İlçe genelindeki çöp toplama ve sokak temizliği çalışmalarını düzenli olarak sürdüren Çankaya Belediyesi temizlik işçileri, toplu temizlik ile de sağlıklı bir kent ortamı için çalışıyor. Belediye ekipleri vatandaşların konteyner kenarlarına bıraktıkları ağaç budama atıkları ve yatak, mobilya gibi eşyaları ayrıca topluyor. Toplu temizlik çalışmalarının yanı sıra sokakları ve konteynerleri dezenfekte eden ekipler, bozulan konteynerleri de onarıyor. Yayaların kolaylıkla kullanabileceği kompozit çöp poşetleri de düzenli olarak değiştiriliyor. ÇÖP KONTEYNERLERİ YIKANIYOR

Çankaya genelinde bulunan 3 bin 500'den fazla çöp konteynerlerinin temizlik ve hijyenini sağlayan ekipler, konteynerlerde oluşabilecek bakteri ve kokuya karşı yıkama çalışmaları ile vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almasını sağlıyor. 

Halk sağlığını göz önünde bulunduran ekipler, vatandaşların sağlıklı ortamlarda alışveriş yapmaları amacıyla Çankaya sınırlarında bulunan pazar yerlerini de düzenli olarak temizliyor. Ekipler, vatandaşların ibadetlerini gerçekleştirdikleri tüm merkezleri de önceden belirlenen bir program dahilinde hijyenik hale getiriyor.

Kaynak: anka