Geçtiğimiz hafta hapis cezasına çarptırıldıktan sonra, siyasi yasaklı hale gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu partisinin bastığı 'SaBıKa Holding Broşürü'yle ilgili paylaşımı nedeniyle bugün de hakim karşısında. Kaftancıoğlu "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Canan Kaftancıoğlu; CHP Genel Merkezi'nin "paravan şirketlerle kara para akladığı, nitelikli dolandırıcılık yaptığı, bürokrasi ve yargıya rüşvet verdiği" ileri sürülen Sezgin Baran Korkmaz ve holdingiyle ilgili bilgilerin yer aldığı 'SaBıKa Holding' başlıklı broşür nedeniyle yargılanıyor.

15 Ekim 2021 tarihinde CHP’li bazı İstanbul il ve ilçe yöneticileri ile partililer tarafından Beşiktaş ve Beyoğlu’nda broşürleri dağıtanlar hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şikâyeti üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Meteoroloji’den Ankara, İç Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı Meteoroloji’den Ankara, İç Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede aralarında il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 10 kişi hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "devlet görevlisine hakaret" suçlamalarıyla 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

6 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Aynı broşürü sosyal medya hesabından, "Kara para, siyaset ve yargı hikayesinin anlatıldığı SaBıKa Holding broşürlerimizi vatandaşlarımızla buluşturacak ve bir daha yaşanmasın diye hep birlikte çalışacağız… Gençler akıttığınız tere sağlık…” notuyla paylaşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bugün İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.