Çanakkale'de 3 hektarlık alanda etkili olan orman yangını kontrol altına alındı

Çanakkale Ezine'de 3 hektar alanda etkili olan ve yaklaşık 3 saatlik çalışma sonucunda kontrol altına alınan yangında, soğutma çalışmasına başlandığı aktarıldı.

GÜNDEM 10.08.2021 - 14:22 10.08.2021 - 14:33

Çanakkale'nin Ezine ile Ayvacık ilçeleri arasında bulunan Kösedere köyü Çamiçi Mahallesi yakınındaki bölgede henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Köylülerin durumu bildirmesi üzerine bölgeye çok sayıda ekip yönlendirildi.

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN AÇIKLAMA

AA'nın aktardığı habere göre, Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü ve Ezine Orman İşletme Şefliğine bağlı ekiplerin 2 helikopter, 2 dozer, 5 arazöz, 3 su ikmal ve 2 ilk müdahale aracıyla yürüttüğü çalışmaya, Ezine ile Geyikli beldesi belediyelerince araç ve personel desteği sağlandı.

Ekipler, yerleşim alanına yaklaşan alevlerin daha fazla ilerlemesini engellemek için vatandaşların da yardımıyla yoğun çaba sarf etti.

Bölgede 3 hektar alanda etkili olduğu belirlenen yangın, yaklaşık 3 saatte kontrol altına alınarak soğutma çalışmasına başlandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de "Bugün sabah saatlerinde başlayan Çanakkale Ezine yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor" açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST