Can Dündar'ın mal varlıklarına el konulması kararına yönelik itirazına ret

Can Dündar'ın, kaçak sayılmasına ve mal varlıklarına el konulması kararına avukatı aracılığıyla yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi.MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin görülen davada...

GÜNDEM 21.10.2020 - 19:16 21.10.2020 - 19:16

Can Dündar'ın, kaçak sayılmasına ve mal varlıklarına el konulması kararına avukatı aracılığıyla yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi.

MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin görülen davada çarptırıldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay'ca bozulan Can Dündar'ın kaçak sayılmasına ve mal varlıklarına el konulması kararına avukatı aracılığıyla yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi.AA'nın aktardığı habere göre, Can Dündar'ın avukatı Abbas Yalçın, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 7 Ekim 2020 tarihli duruşmada müvekkilinin kaçak sayılmasına ve menkul ve gayrimenkullerine el konulmasına ilişkin karara itirazda bulunmuştu. İtirazı değerlendiren üst mahkeme olan İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi dün verdiği kararla bu itirazı reddetti.Mahkeme, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararının "usul ve yasaya uygun olduğuna" oybirliğiyle karar verdi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST