Yargı, atanmış Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci'nin akademisyen Can Candan'ın derslerine son verilmesine ilişkin kararını iptal etti. Boğaziçi Üniversitesi ayrıca Can Candan'a tazminat da ödeyecek.

Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Film Çalışmaları Programı öğretim görevlisi ve belgesel sinemacı Can Candan'ın görevine, Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan Rektör Prof Dr Naci İnci tarafından son verildi.

Can Candan, 13 Ağustos 2021’de Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'nün kararına karşı yargıya başvurdu ve yürütmenin durdurulması ve iptali talebiyle dava açtı. Daha önce Candan hakkında verilen karar tedbiren durdurulmuş ve görevine yeniden atanmıştı.

Can Candan, kararın iptal edildiğini Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu: "16 Temmuz 2021 tarihli Naci İnci imzalı 'görevime son verilme' işlemine dair açtığım davada, mahkeme 31.05.2022 tarihli kararı ile yapılan işlemi hukuksuz bularak iptal etmiş; yoksun kaldığım özlük ve parasal haklarımın faiziyle birlikte ödenmesine karar vermiş," ifadelerini kullandı.

İsmail Saymaz: Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’nin kuruluş yıldönümü olan 14 Ağustos’ta partiye katılabilir İsmail Saymaz: Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’nin kuruluş yıldönümü olan 14 Ağustos’ta partiye katılabilir