Çalışma İzin Belgesi nereden ve nasıl alınır

Tam kapanma sürecinde özel sektör çalışanları için özel olarak düzenlenen Çalışma İzin Belgesi nedir, nereden ve nasıl alınır 2021? Çalışma İzin Belgesi'nin geçerlilik tarihi ne...

03.05.2021 - 01:04 03.05.2021 - 01:04

Tam kapanma sürecinde özel sektör çalışanları için özel olarak düzenlenen Çalışma İzin Belgesi nedir, nereden ve nasıl alınır 2021? Çalışma İzin Belgesi'nin geçerlilik tarihi ne zamana kadar?

El yazısıyla doldurulan çalışma izin belgeleri 7 Mayıs saat 24.00’e kadar geçerli olacak. Son dakika gelişmesi: İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamındaki sektör çalışanları, çalışma izni/görev belgelerini e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e-başvuru sisteminden temin edebiliyor. Ayrıca tam kapanma sürecinin ilk günlerinde yoğunluktan kaynaklanan mağduriyetlerin önüne geçilmesi için muafiyet kapsamındaki iş yerleri tarafından el yazsıyla doldurulan çalışma izni/görev belgelerinin 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00'e kadar geçerli olması sağlandı. Koronavirüs salgın gidişatının denetim altına alınması amacıyla uygulanan tam kapanma sürecinin başarıyla sonuçlanması için kontrolleri sıkılaştıran İçişleri Bakanlığı, manuel olarak doldurulan çalışma izni/görev belgelerine yönelik denetimlerini de artırdı.

Ne kadar Çalışma İzin Belgesi düzenlendi?

İçişleri Bakanlığı,  koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'te sona erecek tam kapanma süreciyle ilgili, bugün saat 11.00 itibarıyla toplam 2 milyon 52 bin 86 "çalışma muafiyet izni belgesinin" düzenlendiğini bildirdi.

Çalışma İzin Belgesi nasıl alınır?

  1. E-Devlet'e giriş yapın.
  2. Arama kutucuğuna Çalışma İzin Belgesi yazın.
  3. İçişleri Bakanlığı'na ait sayfaya tıklayın.
  4. Karşınıza çıkan formun çıktısını alın veya elle doldurun.
  5. Doldurduğunuz belgeyi sisteme yükleyin ve gönderin.
  6. Başvurunuz tamamlandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@