Bursa’nın İznik ilçesinde, sebze yüklü kamyon ile çarpışan kamyonetin kasasında bulunan Suriyeli mevsimlik tarım işçileri yola savruldu. Kazada bir işçi yaşamını yitirirken biri kamyonet sürücüsü beş kişi ise ağır yaralandı.

Amasra'da maden faciasının yaşandığı maden işletmesinde sigorta yapılmamış: Bile bile ölüme gönderildiler Amasra'da maden faciasının yaşandığı maden işletmesinde sigorta yapılmamış: Bile bile ölüme gönderildiler

Kaza, saat 19.30 sıralarında İznik- Orhangazi Yolu, Çakırca Köprüsü mevkisinde meydana geldi. Orhangazi’den İznik istikametine seyir halinde olan mevsimlik tarım işçilerinin taşındığı Ersel E. yönetimindeki kamyonet, Kağan B.’nin kullandığı sebze yüklü kamyonla çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle kamyon devrilirken, kamyonet sürücüsü araçta sıkıştı, kasasındaki Suriyeli uyruklu beş mevsimlik işçi ise yola savruldu. İhbar yerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Kaza yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde bir işçinin yaşamını yitirdiği, kamyonette sıkışan sürücüsü ile dört işçinin de ağır yaralandığı belirlendi.

Kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.