Burhaniye Belediyesi ilçe genelinde asayiş ve güvenlik bakımından tehlike yaratan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Yürütülen çalışmalarda bu sene içinde şimdiye kadar 60 metruk bina yıkıldı. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Gerek asayiş gerekse de can güvenliği bakımından bu binalarımızın ıslahını en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.  

Son zamanlarda asayiş ve güvenlik bakımından sıkça şikayet alan metruk binalar için İmar Kanunu'nu uygulamaya sokan Burhaniye Belediyesi, Kaymakamlık ile yaptığı temas ile, merkez ve kırsal mahallelerde bulunan metruk binaların yıkımı için faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. 100’e yakın binanın tespitinin yapıldığı ilçede, yaklaşık 8 ay içinde 60 binanın yıkımını tamamlayan Belediye ekipleri, 19 binanın güvenlik önlemini alarak, 20’ye yakın tespit edilen metruk binanın da yıkım işlemlerini tamamlamak için çalışıyor.

Bursa Yıldırım'da 1 ayda 1,5 ton atık yağ toplandı Bursa Yıldırım'da 1 ayda 1,5 ton atık yağ toplandı

“BİNALARIMIZIN ISLAHINI EN KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Kaymakamlığın da içinde bulunduğu çalışmalar neticesinde öncelikle asayiş sorununa neden olan metruk binaların yıkımının ilçede yaşayan yurttaşlar adına önem arz ettiğini vurguladı. Emniyete bu konu hakkında çok şikayet geldiğini ve Kaymakamlıkla birlikte çalışmalara başladıklarını belirten Deveciler “Gerek asayiş gerekse de can güvenliği bakımından bu binalarımızın ıslahını en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.