Balıkesir’in Burhaniye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde bir vatandaşın arazisinden geçtiği iddiasıyla kapattığı yol, vatandaşları mağdur etti. Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Efrahim Başa, “Yetkililerin buna çözüm bulmalarını temenni ediyoruz. Bu yolu yüzlerce insan kullanıyor. Herkes de mağdur oluyor” dedi.

Burhaniye’nin Bahçelievler Mahallesi’ni Edremit ilçesi ile Çoruk Mahallesi’ne bağlayan yol, arazi sahibi tarafından istimlak bedeli ödenmediği gerekçesiyle trafiğe kapatıldı. Yolu ağaç kütükleri ile kapatan vatandaş, yolun ortasına zeytin ağaçları dikti.

"BU YOLU YÜZLERCE İNSAN KULLANIYOR"

Sorunun çözümü için girişimde bulunduklarını belirten Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Efrahim Başa, şunları söyledi:

İstanbul'un tanıtılan yeni taksisinde 'Panik Butonu' olacak İstanbul'un tanıtılan yeni taksisinde 'Panik Butonu' olacak

"Daha evvelden burada belediye tarafından geçici olarak açılan yol, zamanla tarla sahibi tarafından kapatıldı. Bu ikinci, üçüncü kapatılışı. Buna bir çözüm bulunması için yetkililerle de görüştük. Herhalde çözüme ulaştıracaklar ama, şu anda yapacak bir şeyleri olmadığını, istimlak edeceklerini söylediler. Bizim mahalle ve Geriş mahallesinin özellikle çok kullandığı bir yol burası. Vatandaşlar, eğer bu 300 metrelik yolu kullanamazsa 3 kilometre yol dolaşıyor tarlasına, bağına, bahçesine gidebilmek için. Bizim mahalleden Edremit’e gidebilmek için önce buradan çıkıyoruz. Ören yolundan, Burhaniye’nin içinden yeniden geri dönüyoruz, ondan sonra ulaşıyoruz Edremit yoluna. Tabii yetkililerin buna çözüm bulmalarını temenni ediyoruz. Bu yolu yüzlerce insan kullanıyor. Herkes de mağdur oluyor. Burada bir de odun deposu gibi bir şey var. Yol, yarısından kapanmış. Buraya gelip arabalar geri dönmek zorunda kalıyorlar. Yetkililerden çözüm bekliyoruz."