Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onaylı, ‘1. Ulusal Körfezin İncisi Burhaniye Fotoğraf Yarışması’ 1 Şubat itibarıyla başladı.

Ödüllü fotoğraf yarışmasında jürinin ayrıntılı incelemeleri sonucunda dereceye girenlere TFSF’nin altın, gümüş, bronz madalyaları ve plaketin yanı sıra para ödülü verilecek. Birinciye 10 bin TL, ikinciye 8 bin TL, üçüncüye ise 6 bin TL ödülün verileceği yarışmada, üç kişiye 5 bin TL değerinde mansiyon ödülü takdim edilecek. Burhaniye Belediyesi özel ödülünün verileceği fotoğraf sahibi ise 5 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. 30 adet sergileme ve 10 adet de satın alma ödülünün sahibiyle buluşacağı Burhaniye Fotoğraf Yarışması, 21 Kasım 2023’e dek sürecek.

Tüm fotoğrafseverleri kente davet eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Körfezin incisi Burhaniye’mizin fotoğraf yoluyla tanıtımına katkıda bulunmak, ilçemizin tarihi, doğası, turizmi, geleneksel etkinlikleri, kültür ve sanatı, sosyal hayatı, birey ve toplum yaşamından kesintiler sunmayı amaçladığımız yarışmamız başladı. Tüm fotoğrafseverleri yarışmamıza davet ediyoruz” dedi.

Gerekli koşulları taşıyan fotoğrafların TFSF resmi web sitesi üzerinden yüklenmesi ile başvurulan yarışmanın ayrıntıları, federasyonun resmi web sitesindeki şartname ile yayınlandı.