Ozon tabakasında incelme gelecek yıllarda devam edebilir Ozon tabakasında incelme gelecek yıllarda devam edebilir

Burdur Valisi Arslantaş, Salda Gölü'ne ilişkin, "Bilimsel çalışmaların sonucunda durumu tespit ettikten sonra ziyaretçi sayısında kısıtlama yapma planlaması içerisindeyiz" açıklamasını yaptı.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nü Koruma ve Kullanma İlkeleri toplantısında konuştu. Vali Arslantaş, "Salda Gölü ve çevresinin doğal güzelliğinin korunması ve sonrasında koruma kullanım dengesi içerisinde bölge halkına, Yeşilova ilçemize ve ilimize turizmde hangi katkıları sağlayabileceğine dair çalışmaların yürütülmesini amaçlıyoruz" açıklamasında bulundu.

"400-500 METRE MESAFEYE HİÇBİR YAPI YAPILMAYACAK"

DHA'nın aktardığı habere göre, bölgeye yapılacak olan yapılara dair de konuşan Vali Arslantaş, şöyle devam etti: "Salda Gölü'nün bundan sonraki yönetim şeklinde kıyı kenar çizgisinden 400-500 metre mesafeye hiçbir yapının yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. İhtiyaç birimleri tamamen doğayla uyumlu ahşap malzemeler kullanılarak yapılacak. Beyaz Adalar bölgesine 2 kilometre mesafede araç otoparkı yapılacak. Seyir terasları kurulacak."