MSB'den bedelli askerlik uyarısı! MSB'den bedelli askerlik uyarısı!

CHP Lider Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakarette bulunan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'ya tepki gösteren Bülent Arınç, "Bu tehdit aslında demokrasiye yapılmıştır, tasvip edilecek tarafı yok" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi, TBMM eski Başkanı ve Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı tarafından tehdit edilmesine ilişkin konuştu. Sözcü yazarı Deniz Zeyrek bugünkü yazısında, HaberTürk'te yaptığı açıklamalarda Osman Kavala ile Selahattin Demirtaş’ın yargılanma süreçlerine ilişkin yorumlarıyla gündeme gelen Arınç’ın program çıkışında CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile karşılaşarak ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunduğunu aktardı.

"BU TEHDİT HEM MECLİS'E HEM DEMOKRASİYE YAPILMIŞTIR"

Zeyrek, Çakıcı’nın tehdidine ilişkin Arınç’ın şu açıklamada bulunduğunu belirtti: “Bu tehdit, Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef almış gibi görünse de aslında demokrasiye yapılmıştır. Tasvip edilecek tarafı yok. Hem Meclis'e hem demokrasiye yapılmıştır. Meclis Başkanı'nın bu işe sahip çıkması lazım. Bir milletvekiline, bir siyasi parti liderine yapılmış tehdide sessiz kalmaması lazım.”

İLGİLİ HABERLER

https://dokuz8haber.net/gundem/alaattin-cakici-chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglunu-tehdit-etti/ https://dokuz8haber.net/gundem/tehditler-savuran-cakiciya-bahceliden-destek-alaattin-cakici-benim-dava-arkadasimdir/ https://dokuz8haber.net/medya/twitter-alaattin-cakicinin-tehdit-ve-hakaretler-dolu-mektubunu-kaldirdi/