Yurttaştan gelen talep, öneri ve şikayetlere hızlı çözüm bulmak amacıyla hizmet veren Buca Belediyesi Sarı Masa Çözüm Merkezi, 8 ayda 33 bin 139 talebi yerine getirdi. 

Bucalılar'ın yerel yönetimlerle ilgili taleplerine cevap vermek adına kurulan Sarı Masa Çözüm Merkezi, belediyenin internet sitesi, e-posta, yüz yüze başvurular ve sosyal medya üzerinden çağrıları yanıtlamayı sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında 8 ay önce kurulan Çözüm Merkezi’nde şimdiye dek 33 bin 139 talep çözüme kavuşturuldu.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, hizmet sayesinde yurttaşın talep ve şikayetlere rahatça çözüm sunabildiklerini belirterek, şunları söyledi:

“8 ay önce Sarı Masa ekibimizi kurduk. Sarı Masa demek Buca Belediyesi demektir. Vatandaşlarımız Buca Belediyesi’ne bir öneri ile gittiğinde karşılıksız kalmasın. Karşısında bir muhatap bulsun. Önerisi, şikayeti ne ise dinlensin, bir an evvel yerine getirilsin diye hayata geçirilmiş bir projedir. Tüm bu öneri ve talepler alındıktan sonra vatandaşlara geri dönülerek sorunun çözümüne ilişkin bilgi de sunuyoruz. ‘Talebiniz şu zamanda yerine getirildi’ diyoruz. Gelen talepler mahalle mahalle sisteme işleniyor. En çok talebin geldiği konular, veterinerlik işleri ve fen işleri ile ilgili. En çok gelen talep ise kedi tedavisi isteği. Sonrasında ise yollarla ilgili yaşanan sıkıntılar var.”

Fethiye'de belediyenin hızlı okuma eğitimine yoğun katılım Fethiye'de belediyenin hızlı okuma eğitimine yoğun katılım

YÜZDE SEKSEN MEMNUNİYET SAĞLANDI

Sistemde talepte bulunan yurttaşların memnuniyet oranını görebildiklerini söyleyen Kılıç, bu oranın yüzde seksenlerde olduğunu paylaştı. Kılıç, “8 ayda 18 bin 165 kişi Sarı Masa’yı kullanmış. Bu oldukça iyi bir rakam” dedi.